top of page

                              Президент затвердив Закон щодо безоплатного                              забезпечення підручниками школярів та вчителів

                     Президент Петро Порошенко підписав Закон № 940-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників», прийнятий Верховною Радою України 26 січня. Документом передбачено, що «держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України». Закон сприятиме поліпшенню організації учбового процесу, забезпеченню соціального захисту учнів шкільного віку, їх батьків та педагогічних працівників, а також створенню належних умов для здобуття якісної середньої освіти. За інформацією офіційного веб-представництва Президента України.

 

                  Готуємось до ЗНО. Англійська мова

           Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов передбачає оцінювання                       таких видів мовленнєвої діяльності як читання, лексика, граматика і письмо з метою визначення рівня сформованості комунікативної компетенції учасників зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до вимог чинних документів та програм. Диск створений таким чином, щоб учні мали змогу виявити сильні та слабкі сторони своєї підготовки, проаналізувати рівень готовності до тестування та навчитися виконувати тестові завдання різних форм і рівнів складності. Що сприятиме до зовнішнього оцінювання. Методика навчання за цим диском дає змогу ефективно готуватися до іспиту як з репетитором, так і самостійно, оскільки в ньому додаються відповіді.

                                           Англійська з нуля

                                Duolingo - один з найпопулярніших сервісів для вивчення іноземних мов з нуля.                                         Програма кожного курсу побудована у формі «дерева досягнень»: щоб перейти на новий рівень, потрібно набрати певну кількість очок, які даються за правильні  відповіді. Поліглот. Англійська за 16 годин - автор курсу довів, що потрібно за кілька днів, щоб навчитися елементарно розуміти людей і бути зрозумілим. Interpals - друзі по листуванню. Величезна інтернаціональне співтовариство, що будується за принципом Фейсбук або будь-який інший соціальної мережі, але з упором на вивчення мови. Englishbaby - соціальна мережа з готовими уроками англійської. Вчити мову тут можна кількома способами: спілкуватися з користувачами в чаті, на форумі або в особистих повідомленнях, розгадувати граматичні загадки і прослуховувати аудіозаписи.

Site menu

Новини освіти та науки

в Україні та світі

Гриневич: PISA покаже слабші та сильніші місця нашої освіти

У 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів - PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Дослідження проходить раз на три роки й спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час заходу з нагоди приєднання України до Програми PISA-2018.

“PISA як міжнародне порівняльне дослідження враховує величезну кількість критеріїв і факторів, які впливають на систему освіти загалом. Завдяки цій програмі ми отримаємо серйозну додаткову інформацію, що допоможе правильно визначити  слабші та сильніші місця нашої системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні”, - зазначила Лілія Гриневич.

За словами міністра, для реформи української шкільної освіти дуже важливо отримати досвід оцінювання умінь та розробки завдань на основі компетентнісного підходу.

“Ми зараз працюємо над концепцією нової української школи, яка базуватиметься саме на компетентнісному підході. Тому PISA може дати для України дуже багато. Я сподіваюся, що наші вчителі, які ознайомляться з завданнями PISA минулих років, також зрозуміють на прикладі цього інструментарію, що означає компетентнісний підхід і в змісті освіти, і в оцінюванні”, - додала міністр освіти і науки.

“Саме дослідження проводитиметься лише в 2018 році. Зараз триватимуть підготовчі стадії до нього, готується інструментарій - спільні для всіх країн тести і опитувальники. Україна як член  цього дослідження братиме участь у розробці інструментарію, потім, за вже виробленими статистичними методами, серед 15-річних учнів вибиратимуть учасників дослідження. Такий підхід дозволить урізноманітнити склад групи, що  проходитиме тестування, це будуть діти з різних типів шкіл, різної місцевості тощо. Наступний етап – вибрана група дітей відповідатиме на тести та заповнюватиме анкету”, - пояснила Лілія Гриневич.

В Україні відповідальним організатором дослідження PISA-2018 визначений Український центр оцінювання якості освіти.

 

 PISA в Україні

Освіта.ua
30.06.2016

Міносвіти запрошує експертів, педагогів, освітян до участі у проекті з оновлення навчальних програм для 5-9 класів

 

Шановні колеги!

Одним із пріоритетних завдань реформи школи визначено оновлення навчальних програм і запровадження компетентнісного підходу. Школа має навчити дітей використовувати знання і вміння, отримані в процесі навчання, для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій, а програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя.



У зв’язку з цим постає завдання подивитися на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів. Зробити це потрібно вже сьогодні, тому що до того часу, як будуть створені й запроваджені нові освітні стандарти, вчителі мають використовувати сучасні методики та підходи у навчанні.

Міністерство освіти і науки України запрошує громадськість, педагогів та експертів безпосередньо долучитися до онлайн обговорення програм на платформі EdEra та подальшого їх оновлення, взявши участь у конкурсному відборі модераторів  он-лайн обговорень та учасників робочих груп.

Анкету на конкурсний відбір модератора онлайн обговорень програм можна заповнити тут (https://edera1.typeform.com/to/P2kgsi)

Анкети приймаються до 5 лютого 2017 року

 

Загальний алгоритм оновлення програм 5-9 класів:

  1. До 7 лютого буде сформовано групу модераторів для онлайн обговорень програм на платформі EdEra та робочі груп з оновлення програм за предметами.

  2. 9 лютого відбудеться нарада за участю Міністра освіти і науки для модераторів та керівників робочих груп.

  3. 13 лютого чинні навчальні програми розміщуються на платформі EdEra  для загального обговорення, де всі бажаючі, авторизувавшись, зможуть висловити свої пропозиції та надати пропозиції  щодо їх модернізації.

  4. З 13 лютого  по 24 лютого  триватиме перша сесія онлайн обговорення.

  5. З 28 лютого  по 7 березня  відбуватиметься робота над програмами у робочих групах за участі модераторів.

  6. 15 березня по 22 березня  2017 триватиме друга сесія онлайн обговорення оновлених програм.

  7. З 30 березня по  8 квітня робочі групи спільно з модераторами допрацьовуватимуть програми.

  8. З 8 квітня по 25 квітня  2017 р. триватиме експертне обговорення оновлених програм.

  9. На початку травня 2017 р. доопрацьовані  програм будуть представлені на засіданні Колегії МОН.

Джерело: Сайт МОНУ

bottom of page